Trudne decyzje – warsztaty dla kobiet

termin: 21 lipca, godz. 18.00 – 21.00

Podejmowanie trudnych decyzji

Trudne decyzje oraz zaufanie do siebie – to temat, o którym rozmawiałam ostatnio z uczestniczką warsztatów. Stwierdziła, że gdy ma podjąć decyzję po prostu pyta siebie i już wie.

Tylko tyle… czy aż tyle? Z doświadczenia wiem, że to możliwe, ale rzadkie.

Większość zgromadzonych, podczas tego szkolenia, deklarowała, że ma problemy z podejmowaniem trudnych decyzji. Mówiły, że na każdą ważniejszą sprawę poświęcają mnóstwo czasu, obawiając się czy ich wybór będzie słuszny. Gdy pojawia się wyzwanie, żyją w niepewności i stresie, rozbijając wszystkie możliwości na czynniki pierwsze, a następnie po wybraniu jakiejś z opcji i tak nie mają pewności czy „zrobiły dobrze”.

Ten problem okazuje się bardzo powszechny. Prowadząc ankiety zainteresowań przed warsztatami zauważyłam, że praktycznie za każdym razem, pojawia się pytanie dotyczące problemu z podejmowaniem trudnych decyzji. Natomiast statystyki z coachingu pokazują, że to zagadnienie pojawia się bardzo często jako temat na sesje.

Na czym polega problem?

Są cztery kluczowe tematy powiązane z problemem z podejmowaniem trudnych decyzji:

 • Lęk przed podjęciem trudnych decyzji odnośnie zmiany miejsca pracy.
 • Brak umiejętności podjęcia decyzji o tym czy zostać, czy odejść z relacji.
 • Nieumiejętność podjęcia decyzji czym chciałabym się zajmować w życiu.
 • Problem z utrzymaniem raz podjętej decyzji, ze względu na późniejsze emocje i podatność na sugestie i manipulację ze strony innych osób, w tym bliskich i osób z pracy.

Co powoduje kolejne konsekwencje takie jak:

 • obniżenie poczucia pewności siebie,
 • rozchwianie emocjonalne,
 • brak zaufania do samej siebie,
 • narastająca niepewność,
 • nerwowa chęć kontrolowania rzeczywistości, która wymyka się za każdym razem, gdy świat działa „po swojemu”.

Dlatego nauczenie się jak spokojnie i skutecznie podejmować decyzje może bardzo zmniejszyć poziom stresu w życiu i pozwolić naprawdę odetchnąć, a potem cieszyć się życiem na zupełnie innym poziomie niż dotychczas.

Problem polega na tym, że większość z nas chce, żeby decyzje były słuszne i przyniosły oczekiwany rezultat, podczas, gdy na innym poziomie zdajemy sobie sprawę, że nie mamy kontroli nad wszystkimi i wszystkim, a świat może przynieść nam niespodzianki, których nie potrafiłyśmy przewidzieć.

Pracując coachingowo z kobietami zauważyłam, że jest to duży problem, dlatego postanowiłam przygotować warsztaty, podczas których podzielę się metodami i narzędziami pomagającymi pozbyć się najczęstszych wyzwań związanych z podejmowaniem trudnych decyzji.

Zapraszam Cię na trzygodzinne, wieczorne warsztaty dla kobiet w Poznaniu.

Jest to jedno z cyklicznych spotkań, podczas których dzielę się wiedzą oraz daję narzędzia pracy z samą sobą a przede wszystkim odpowiadam na zadawane pytania, dotyczące tematu.

W trakcie tych warsztatów opowiem:

 • Dlaczego podejmowanie trudnych decyzji może być trudne i co jest tego przyczyną.
 • Na czym polega proces podejmowania decyzji i jakie są najczęstsze schematy, wg których działa nasz mózg.
 • Jakie są sposoby na to, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo podjęcia korzystnej decyzji i zmniejszyć stres związany z tym procesem.
 • W jakich jeszcze obszarach może pomóc umiejętność skutecznego podejmowania trudnych decyzji.

Możesz teraz zastanawiać się czy podczas trzygodzinnych warsztatów jestem w stanie rozwiązać Twój problem. Są to jak najbardziej słuszne myśli, gdyż trzy godziny to krótko i obietnice, że w tak krótkim czasie rozwiążę wszystkie Twoje problemy byłoby sporym naciąganiem rzeczywistości. Natomiast mogę dać Ci wiedzę, popartą doświadczeniem z setek przeprowadzonych sesji, szkoleń i spotkań z klientkami, które pokazują, że proces podejmowania decyzji może być prostszy, mniej stresujący i bardziej efektywny.

Biorąc pod uwagę narzędzia, z jakich korzystam ja i moje klientki, z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że otrzymasz kilka dobrych sposobów, pozwalających Ci rozpocząć proces rozwiązywania swojego problemu.

A jeśli nadal nie masz pewności, możesz również poczytać opinię uczestniczki jednego z ostatnich spotkań:

Profesjonalizm w każdym calu. Osoba bardzo kontaktowa. Wielki plus – jest punktualna i trzyma się ramowych założeń planu. Jej wypowiedzi nie są rozwlekłe. Konkret. Atmosfera bardzo sympatyczna. Piękna szata graficzna materiałów. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Merytorycznie świetna. Miejsce na piątkę z plusem(…). Polecam.Ela – uczestniczka warsztatów

Zdaję sobie sprawę, że wiele życiowych decyzji może być bardzo trudnych. Widzę na co dzień z jakim stresem przychodzą do mnie klientki na sesje, a potem jak zmienia się ich podejście, gdy zastosują kilka narzędzi, zmieniających ich perspektywę.

Marta potrafi wydobyć z człowieka to, co w nim najlepsze i spowodować samodzielne szukanie rozwiązań. Dzięki Niej nabrałam większej pewności siebie. Zauważyłam, że moje życie i jego jakość jest w moich rękach. (…)  Nauczyłam się patrzeć na świat z dystansem, przez pryzmat siebie i swoich możliwości. (…) Wielką wartością współpracy z Martą jest również otrzymanie narzędzi, dzięki którym mogę nadal rozwijać siebie i kształtować swoje życie.Jolanta Sienkiewicz

Jednocześnie sama mam za sobą kilka dużych życiowych decyzji, które wprowadzały zmiany w kluczowych obszarach mojego życia. Podjęłam decyzję o otwarciu własnego biznesu, gdy byłam na studiach, rozstaniu po wieloletnim związku, podziale firmy, którą wspólnie prowadziliśmy, decyzję o zmianie profilu działalności i otwarciu kolejnej zupełnie innej firmy, decyzję o przeprowadzce do innego, oddalonego o kilkaset kilometrów miasta. Kaliber tych decyzji był różny, jak ich konsekwencje. Dziś mogę powiedzieć, że jestem wdzięczna, że podjęłam każdą z nich. Wszystkie wywołały lawinę konsekwencji, nie zawsze przyjemnych, ale w ostatecznym rozrachunku, każdy z wyborów pokazał, że wszystko dzieje się najbardziej dla nas właściwy i wspierający pozytywną zmianę sposób. Dzięki tym doświadczeniom jestem świadoma tego, jakie emocje mogą pojawiać się w kontekście podobnych sytuacji, co pozwala spojrzeć na podobne sprawy z odpowiedniej perspektywy.

Mamy wybór

Z doświadczenia wiem, że część kobiet czytających tę ofertę stwierdzi: „to nie dla mnie”, „nie lubię opowiadać o sobie w grupie nieznajomych”, „mój problem jest specyficzny”, „mojego problemu nie da się ot tak rozwiązać”, „nie mam czasu”, „mam wtedy inne zajęcia”. Można ich posłuchać i wtedy, jak kiedyś powiedziała jedna z moich nauczycielek, można liczyć na to, że najprawdopodobniej nic się nie zmieni. I jeśli jest nam tak wygodnie – to dobrze.

Jeżeli jednak czujesz, że życie dostarcza Ci na tyle dużo niewygody, że czujesz, iż nadszedł czas na zmiany i podjęcie ważnych decyzji, to zapraszam Cię na to spotkanie. Jednym z powodów jest to, że podejmowanie trudnych decyzji mając wsparcie, nawet kilkunastu nieznajomych osób, jest łatwiejsze. Ponad to podczas warsztatów poznasz przykłady innych, podobnych do Ciebie kobiet oraz otrzymasz konkretne narzędzia, jak również będziesz mogła zadać ważne dla Ciebie pytania.

Dlaczego warto?

Kiedyś podczas kluczowego momentu w swoim życiu podjęłam decyzję o tym, żeby skorzystać z warsztatów rozwojowych. Z tym, że trwały one tydzień, wiązały się z wyjazdem i wymagały sporej inwestycji finansowej. Miałam duszę na ramieniu, ale moje najgłębsze ja mówiło – idź tam, zobaczysz, to jest dobry wybór. Zrobiłam to i teraz mogę z całą stanowczością stwierdzić, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Kto wie, może to spotkanie będzie dla Ciebie taką właśnie wartościową dawką energii i możliwości?

Marta, otworzyła szuflady w których magazynowałam i kumulowałam marzenia i zamiast realizować je chowałam i odkładałam na później. Rozmawiając z Nią usłyszałam wreszcie na głos o swoich potrzebach i możliwościach nie tylko fizycznych. Wydobyła ze mnie mój głos, który uświadomił mi, że Ja jestem tu i teraz. Marta pozwoliła mi uwierzyć we własne możliwości. Zwykłe pytania nabrały niezwykłej mocy! Dziękuję Marcie, że słyszała i słuchała mnie co skłoniło moją głowę i ciało do mówienia.

Jeszcze raz dziękuję.

Jest profesjonalistką w każdym calu.Justyna

Proponuję Ci prostą rzecz – krótkie warsztaty trzygodzinne, podczas których będziesz mogła inaczej spojrzeć na zagadnienie podejmowania trudnych decyzji.

Podczas tych warsztatów otrzymasz:

 • Możliwość zadawania pytań, dotyczących tematu i odpowiedzi.
 • Wiedzę i siedmiostopniowy model pracy z podejmowaniem trudnych decyzji.
 • Praktyczne ćwiczenia.
 • Skrypt.
 • Spotkanie z kobietami, możliwość nawiązania kontaktów i podzielenia się doświadczeniem.

Zapisz się już teraz!

zapisy http://martagierlinska.pl/produkt/trudne-decyzje-poznan/

UWAGA PROMOCJA!

Zamawiając bilet do 16 lipca g. 23:59 kupisz go w cenie 57 zł zamiast 77 zł.

(…) Z każdego spotkania wychodziłam pełna energii i wiary w to wszystko. Mogłabym lecieć na miotle  podbijać świat. Dzięki spotkaniom zarabiam więcej, jestem świadoma , pełna energii, spełniam marzenia i łatwiej podejmuje decyzje. Na świecie nie ma ograniczeń !!! To my je stawiamy sobie!!! Chciałam podziękować z całego serca Tobie Marta za poprzestawianie w mojej głowie tych rzeczy, na których mi zależało   Dziś zupełnie inaczej patrzę na siebie i na cały świat.Ania - własna działalność