Warsztaty Vedic Art

Być może coś Ci w życiu doskwiera, coś Cię blokuje? Być może czujesz się zamknięty na otaczający Ciebie świat? Ograniczenie jest dla Ciebie już niemalże namacalne, ale nie wiesz jak je zdjąć? Może czegoś nieustannie szukasz, a to co znajdujesz, w ogóle nie daje Ci spełnienia? A może po prostu czujesz silną potrzebę wyrażenia czegoś i szukasz formy, z pomocą której mógłbyś to wyrazić? Może jest coś, co Cię tak rozpiera od wewnątrz, że już tylko czekasz, aż w końcu znajdzie dla siebie ujście? Niezależnie jak w Twojej opinii pozytywny lub negatywny ma wydźwięk to „coś” w Tobie, kurs malowania metodą Curta Källmana Vedic Art może być teraz dla Ciebie idealnym narzędziem, by się z tym „czymś” spotkać.

Cokolwiek czujesz lub myślisz odnośnie malowania, nie musi przesądzać o tym, czy ten kurs jest dla Ciebie czy też nie. Wszechogarniająca radość, głęboki niepokój, fascynacja, rozdrażnienie, pewność siebie, nienawiść – wszystko to jest niestałe i zmienia się z chwili na chwilę jak różnokolorowe obrazy w kalejdoskopie. To, że nigdy nie trzymałeś w ręku pędzla i nie badałeś, jak zachowuje się farba na płótnie, również nie decyduje o tym, czy możesz wziąć udział w zajęciach czy nie. Końcową notę z plastyki oraz wszelkie inne oceny, które otrzymałeś w szkole i w życiu możesz puścić jak liście na wiatr i cieszyć się wolnością, bo, bynajmniej, nie o nie na kursie Vedic Art chodzi. Tutaj nie będziesz potrzebować nabytej wiedzy i wyuczonych umiejętności.

Vedic Art, przez niektórych nazywany malowaniem intuicyjnym, jest po prostu jednym z wielu narzędzi poszerzających świadomość, i tym samym prowadzących do samopoznania. Wyróżnia się od nich jedynie tym, że akurat teraz kierujesz na nie uwagę i być może wybierzesz je jako czasowy środek ku własnemu rozwojowi. Na zajęciach, podczas wspólnej podróży w przestrzeni, którą razem stworzymy, przejdziemy przez 17 przystanków – zasad, kryjących w sobie pewną mądrość, by następnie nawiązać kontakt z samym sobą w procesie malowania. Niech praca w grupie nie zmyli Cię o charakterze tej wyprawy, bowiem każdy sam indywidualnie przechodzi swoją własną ścieżkę. Jesteśmy tutaj, by się nawzajem wspierać, lecz nikt za Ciebie nie odkryje prawdy w Tobie – jest to indywidualne doświadczenie, które sam przeżyjesz.

Wiele można by mówić i pisać o metodzie Vedic Art, jednakże jej działanie oraz rezultaty są unikalne dla każdego uczestnika, dlatego rozpisywanie się o tym mogłoby prowadzić do wielu nieporozumień. Zatem, jeśli czujesz, że taka forma pracy z Tobą rezonuje, warto po prostu przyjść na kurs i jej doświadczyć. W razie pytań lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz pod linkiem: https://www.casa-blanka.pl/faq/

Vedic Art nie uczy nikogo, jak malować. Nie. Vedic Art przypomina, jak malować. I nie tylko przypomina jak można tworzyć sztukę. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście wedyjskich zasad sztuki, zaczynamy przypominać sobie całą historię życia. Skąd przychodzimy i dokąd idziemy. Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle i znajdź drogę do miejsca pokoju w swoim sercu. Wtedy – kiedy zanurzysz swój pędzel w świetle, przestrzeni i błogiej radości, namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w dialogu ze samym sobą – znajdziesz kod o tym, jak można żyć i jak dzieło sztuki może otworzyć drzwi do nieba na ziemi.<span class="su-quote-cite">Curt Källman</span>

MATERIAŁY POTRZEBNE NA ZAJĘCIA

O TO NIE MUSISZ SIĘ MARTWIĆ

Malujemy na sztalugach, które udostępniam w ramach warsztatu. Na zajęciach dla wszystkich uczestników dostępna jest wspólna pula różnokolorowych farb. Każdy dobiera kolory na swojej palecie według uznania i zmienia je w dowolnym momencie. Jeśli chcesz, możesz przynieść również własny zestaw farb. Dodatkowo uczestnicy mają zapewnione pędzle, palety i pojemniki na wodę.

TO MUSISZ PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ

 1. Podkłady do malowania w ilości 6 sztuk*, czyli to mogą być podobrazia, panele lub tablice malarskie albo po prostu samodzielnie zagruntowany sztywny podkład (np. sklejka).
  Na warsztaty często polecane są podobrazia, czyli zagruntowane płótna naciągnięte na ramę, ponieważ gotowy obraz można od razu zawiesić na ścianę. W przypadku paneli i tablic wiązałoby się to z montowaniem uchwytów. Wszystko zależy od Twoich preferencji i do Ciebie należy wybór. Służę pomocą.
 2. Robocze ubranie, któremu plamy z farb niestraszne.
 3. Materiały do tworzenia tekstur, takie jak brokat, cekiny, guziczki, koraliki, ryż, piasek, kamienie, suszone kwiatki, muszelki, tkaniny, sznurki, piórka, gąbki, serwetki, generalnie wszystko co przyjdzie Ci do głowy, a także klej, który da sobie radę z tymi materiałami.
 4. Blok rysunkowy lub plik kartek A4 oraz ołówek.

* Jest też możliwość zamówienia u mnie zestawu podobrazi, który będzie czekać na Ciebie na zajęciach. Zachęcam jednak do zakupów we własnym zakresie. Pójście do sklepu plastycznego,
zobaczenie asortymentu na własne oczy i poznanie materiałów może być tak stymulujące, że już wtedy doświadczysz drzemiącego w sobie potencjału. Rozmiary i kształty podkładów malarskich
wybierzesz zgodnie z tym, co wtedy poczujesz. Zlecając mi zamówienie, odbierasz sobie możliwość tego intymnego spotkania ze samym sobą i swoimi pragnieniami podczas osobistych
zakupów.

 • Jeśli jest coś o czym czujesz, że chcesz ze mną porozmawiać, nie krępuj się, by się ze mną skontaktować.
 • Jest możliwość noclegu na miejscu. Ceny od 25 zł – proszę kontaktować się bezpośrednio z Domem Dźwięku
 • Maksymalna liczba uczestników: 10 osób
Termin: 20-21 lipca 2019, zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-18:00 z przerwą na obiad

Zapisy:

 • wysłanie wiadomości na kontakt@casa-blanka.pl
 • poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie https://www.casa-blanka.pl/formularz-zgloszeniowy/
Cena: 500 zł

 • Cena nie zawiera rzeczy z listy „to musisz przynieść ze sobą”, jedzenia oraz noclegu.
 • W celu rezerwacji miejsca wymagana jest zaliczka w kwocie 150 zł.
 • Dane do przelewu wysłane zostaną po zgłoszeniu się na warsztaty.
 • Zaliczka jest bezzwrotna, chyba że zajęcia zostaną odwołane.
Informacje:

Blanka Jessa
664 587 701
kontakt@casa-blanka.pl