BACHATA SOLO & BE FIT

BACHATA SOLO & BE FIT

Są to zajęcia dla osób które nie tylko chcą potańczyć, ale również zadbać o swoje ciało.

Jest to połączenie zajęć poprawiających ogólną sprawność ciała, mobilność, siłę, równowagę z nauką bachaty dominikańskiej.

Zajęcia są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Bachata solo & be fit to zajęcia prowadzone w bardzo luźnej, zabawowej atmosferze dla osób na każdym poziomie tanecznym (również zerowym).

Dużo uwagi poświęcam pracy ze świadomością własnego ciała oraz połączeniem z ciałem.

Zajęcia prowadzę wielo-poziomowo, tzn. ten sam krok można wykonywać skupiając się na podstawowych lub bardzo zaawansowanych technikach tańca i pracy z ciałem. Uczestnicy uczą się akceptować swój aktualny poziom zaawansowania i współpracować ze swoim ciałem na takim poziomie na którym jest to w danym momencie najbardziej korzystne i efektywne w procesie swojej przygody z tańcem.

Pierwsze pół godziny zajęć poświęcam pracy z ciałem, jest to trening który może przybierać bardzo różną formę – od ćwiczeń wzmacniających, ogólnorozwojowych, po siłowe, rozciągające, poprawiające mobilność a także płynność ruchu bioder, ramion, tułowia na potrzeby tańca.

Dopełnieniem zajęć dla osób, które bardziej chcą się skupić na poprawie formy i sylwetce są zajęcia poprzedzające

ELASTYCZNOŚĆ I SIŁA od 18:00 – 19:00.

Jednym z głównych celów każdych zajęć jest dla mnie to, żeby każdy uczestnik, po każdych zajęciach poczuł że sobie trochę potańczył, poczuł flow, wczuł się w muzykę i się wybawił. Dlatego też, każdy wybiera dla siebie taką ilość kroków, żeby w ostatniej części zajęć puścić kontrolę i po prostu się wytańczyć.

Bachata dominikańska jest to bardzo wdzięczny taniec pochodzący z karaibskiej Dominikany. Pomimo, że sama muzyka „bachata” jest kojarzona ze smutnymi tekstami, głównie o niespełnionej, nieodwzajemnionej miłości, jest to bardzo radosny taniec, tak jak i jego latynoscy twórcy.

Bachata ma obecnie nowoczesne odmiany, bardziej sensualne, co niekiedy zniechęca ludzi (a niektórych zachęca) do nauki tego tańca. Jednakże ta tradycyjna forma, o której tutaj mowa, czyli tradycyjna bachata dominikańska, jest rzeczywiście dla każdego. Ponadto na zajęciach tańczymy bachatę solo czyli nie jest to taniec w parach.

Zajęcia prowadzi Yasmine Agnieszka, która od lat połączyła swoje życie z pasją do tańca.

Przez 9 lat trenowała salsę w Stanach Zjednoczonych, w grupie tanecznej Liquid Silver Productions prowadzonej przez światowej sławy tancerza i choreografa, Al Liquid Silver.

Miała okazję występować na wielu salsowych wydarzeniach na terenie Stanów Zjednoczonych, być szkolona przez najlepszych tancerzy na świecie oraz prowadzić szkołę tańca w Miami na Florydzie, a teraz zaraża swoją pasją i dzieli się swoim doświadczeniem w poznańskim Domu Dźwięku.

KIEDY?

  • Zajęcia są w każdy czwartek 19:00 – 20:30.
  • (Mam również poranną grupę w środy 11:30 – 13:00)
CENA:

  • 45zł 1 zajęcia
  • 160zł karnet na 1 miesiąc
ZAPISY:

  • Należy wysłać smsa na numer 697222114 w celu rezerwacji miejsca
DODATKOWE INFORMACJE:

  • Na zajęcia należy przyjść w wygodnym stroju sportowym nie krępującym ruchów.
  • Tańczymy boso lub w skarpetkach, ewentualnie w obuwiu sportowym.