Bodyfulness© Czaszka – kark – twarz – zmysły

Dwudniowe warsztaty weekendowe dla kobiet i mężczyzn.

Znów się spotykamy w uważnej podróży w nasze ciało. Aby odnaleźć zgubione przestrzenie, poznać, przywrócić życie, rozluźnić, otworzyć do dialogu.

Tym razem potężny temat – GŁOWA.

Głowa kojarzy nam się z myśleniem, analizą, rozumem, nauką. Czasem bólem.

Zdarza się, że słyszę, czytam „Pozbądź się tego, co idzie z głowy, skontaktuj się z ciałem, z sercem”… NIE! Moje wielkie NIE! To tak, jakbyśmy odcinali potężny kawałek siebie. Ciało to całość ciebie. Głowa jest bardzo ważnym i bardzo zaniedbanym ruchowo obszarem tego ciała.

Zapraszam na dwudniową eksplorację dla odważnych.

GŁOWA to centrum neurologiczne twojego ciała – dyspozytornia impulsów nerwowych płynących do wszystkich narządów i obszarów ruchowych. Odcięta poprzez napięcia okołopotyliczne od karku i tego, co poniżej, nie jest w stanie w pełni odbierać i przetwarzać sygnałów płynących z ciała ani wysyłać zaleceń jak to ciało ma zdrowo, lekko, radośnie funkcjonować. Jedna z najczęściej zaburzonych ścieżek przepływu życiowego w naszym ciele to połączenie czaszka – odcinek szyjny (a w nim zardzewiała brama mózg-rdzeń kręgowy).

Głowa to cały zespół MIĘŚNI TWARZY odpowiedzialnych za mimikę. Jest ich około 70, ale wiele z nich są już u ciebie uśpione. Bogata w dzieciństwie ekspresja emocjonalna twarzy to miny (od euforii wymalowanej na twarzy, przez zdziwienie, aż po nieukrywaną złość); przeciągłe ziewanie, aby rozładować napięcie; wystawianie języka, aby pomóc sobie w skupieniu, wydawanie dźwięków wibracyjnych i onomatopei (dziecięce naśladowanie świata zewnętrznego) to naturalna gimnastyka tych mięśni. Pamiętane z dzieciństwa „Nie rób głupich min!…, Zamknij buzię, bo ci mucha wleci!… Co się tak śmiejesz?, …Schowaj język! Zamykaj usta, jak ziewasz! …i wiele innych komunikatów, obcina nam dynamikę twarzy, odbiera możliwość głębokiego poruszania wszystkich warstw twarzoczaszki, a wraz z towarzyszącymi strukturom ruchowym także naczyniom krwionośnym, limfatycznym, śliniankom. To zaburza przepływ, ogranicza dokrwienie, sprzątanie komórkowe.
Twarz to twoja mimika – to, jak czyta cię świat masz „wypisane na twarzy”. Twarz to pozawerbalna żywa mapa twoich emocji – żywa, jeśli wszystkie struktury mięśniowo-ruchowe i koordynacja zmysłowa nie śpią…

Głowa to twoje zmysły. To jasny wzrok odprężonych OCZU. To dźwięki szumu wiatru, muzyki, słów bliskiej osoby przetwarzane przez twoje USZY. To smak truskawek latem i zupy pomidorowej z dzieciństwa, których doświadczasz JĘZYKIEM. To także wyczuwany smak czegoś niejadalnego, szkodliwego, co każe ci uniknąć zatrucia. To odczuwany poprzez NOS zapach skóry bliskiej ci osoby, wiosennych kwiatów, czy niebezpieczeństwa w powietrzu, które każe Ci uciekać. Głowa to twoje narządy zmysłów. Głowa to też ZATOKI.

Czaszka to ŻUCHWA, to szczęki, to zęby, to staw skroniowo-żuchwowy. Nie uświadamiamy sobie nawet, ile napięć nosimy w tych obszarach i jak one wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie całego ciała. Szczęki są ponadto neurologicznie i funkcjonalnie połączone z obszarem miednicy, podbrzusza i naszej seksualności. Napięcia w jednym z tych obszarów manifestują się odpowiedzią w drugim. Pamięć bólu, przekraczania granic, odcięcia emocjonalnego z obszaru miednicy upośledzają funkcjonalnie twoje szczęki, gardło. Wejdziemy w to połączenie i uwolnimy te odciski życia.

Aby uwolnić głowę zaczniemy podróż od wsparcia jej fundamentu – szyi. Będziemy rozluźniać mięśnie karku, obręczy barkowej, zadbamy o wsparcie i wewnętrzną korektę osi KRĘGÓW SZYJNYCH. Wewnątrz przestrzeni szyi spotkamy wiele przestrzeni do uzdrawiania, otwierania na przepływ, nakarmienia – KRTAŃ, TARCZYCA, struktury głębokie gardła, węzły limfatyczne szyi.

Na warsztacie poznasz także techniki głębokiego relaksu przestrzeni głowy, odprężania półkul mózgowych, techniki oddechowe, mikroruchy służące dotlenianiu mózgu i subtelne metody uwalniania z przestrzeni głowy tego, czego tam już nie potrzeba…

Zrobimy to z głową. Jak zawsze w metodzie Bodyfulness © – uważnie, delikatnie, świadomie. Holistycznie łącząc subtelny ruch z emocjami i odciskami życia, które towarzyszą dotykanym strukturom.

Głowa to potężny temat. Nie omijaj go, jeśli świadomie podchodzisz do pracy z ciałem.

Zapraszam z całego serca w tę podróż.

*********************************************************
Program szczegółowy:

* odprężanie obręczy barkowej;
* uwalnianie napięć z obszaru karku i potylicy;
* wsparcie funkcjonalne i odżywienie struktur odcinka szyjnego – gardło, krtań, tarczyca, węzły chłonne gardła;
* przywracanie osi kręgów szyjnych poprzez autororektę z inicjatywy centralnego systemu nerwowego;
* uwalnianie napięć z połączenia czaszka – kręgosłup szyjny / mózg – rdzeń kręgowy, przywrócenie przepływu;
* uwalnianie napięć z obszaru szczęk i stawu skroniowo-żuchwowego,
* struktury powiązane z językiem – wnętrze jamy ustnej, ślinianki, drugi krąg szyjny;
* różnicowanie funkcjonalne wszystkich mięśni twarzoczaszki, techniki automasażu czaszki;
* odprężanie kości podniebienia górnego i podstawy mózgu;
* dotlenianie mózgu, rozłączność funkcjonalna półkul;
* nawilżanie, odżywiane gałek ocznych i mięśni dna oka;
* przywrócenie łączności głowy z resztą ciała na poziomach: szkielet – system nerwowy – układ mięśniowy – holistyczne odczucie ciała emocjonalnego.

**********************************************************
Na warsztatach będziemy praktykować lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch – każdy z uczestników zagłębiony w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas da wsparcie swemu ciału w miejscach dzisiejszego deficytu – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.

Opinie uczestników poniżej.

*********************************************
Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 49 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 29 lat w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną, mama 15-letniego Jana.


Termin 28 – 29 września 2019 r., codziennie godz. 10.00 – 18.30 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Warsztat BODYFULNESS obejmuje 16 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Warsztat zakończony certyfikatem.

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 26 osób).


Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, ręcznik do zwinięcia pod głowę. Maty i koce dostępne są także na miejscu.
UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 25 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 35-50 zł/osobę/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia).

W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (catering wegetariański / wegański).


Inwestycja w siebie: 420 zł. // Dla par (z jednego gospodarstwa domowego) 10% zniżki 🙂

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!

Napisz wiadomość na Messengera do Magda Nina Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].

Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu:

Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko + Czaszka
Pozostałą kwotę należy wpłacić do 15.09.2019 r.


Relacje uczestników poprzednich warsztatów Bodyfulness© :

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Asolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”.

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają 🙂 Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.

„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata

„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać :-)” Jarek

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty 🙂 Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga