Gua-sha, moksa, masaż

Gua-sha (scraping)

Jest to wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej, szczególnie efektywna, klasyczna technika lecznicza.

„Gua” oznacza skrobać/pocierać, natomiast „sha” oznacza „patogen”. Czyli zabieg gua-sha polega na usuwaniu patogenu (zastoju, bólu, nagromadzenia) stosując technikę skrobania/pocierania natłuszczonej skóry. Używa się do tego narzędzia wykonanego z rogu, plastiku, metalu lub drewna. Skórę „masuje się” w taki sposób, aby wywołać zaczerwienienie a nawet lokalne zsinienie czy wybroczyny.

Zabieg ten powoduje wynaczynienie się krwi z drobnych naczyń włosowatych- podobnie jak ma to miejsce podczas terapii bańkami.

Moksa

Jest to zabieg polegający na stymulacji punktów akupunkturowych przy pomocy ciepła wytwarzanego przez palącą się moksę.

Moksa to suszone zioło (Arthemisium moxae – Piołun chiński), które w różnej postaci (czasem z dodatkami innych ziół) służy do moksoterapii czyli termopunktury.

Ogrzewanie odpowiednich punktów jest jednym z najlepszym sposobów leczenia różnego rodzaju bólu, przy ogólnym osłabieniu organizmu oraz w stanach przewlekłych.

Żyjemy w klimacie, w którym przez większą część roku bywa chłodno i wilgotno, dlatego też idealnie sprawdza się u nas moksowanie, które dodaje energii ciepła, porusza i wzmacnia organizm.

O warsztacie

Jest to warsztat podstawowy- głównie dla osób, które nie praktykowały jeszcze gua-sha ani moksy. Podczas warsztatów przede wszystkim poznamy gua-sha i moksę od strony technicznej, praktycznej. Nauczymy się w jaki sposób wykonywać masaż gua-sha i stosować terapię moksą.

Porozmawiamy o tym jak przeprowadzić zabieg, jakich preparatów używać, jakie są przeciwwskazania, jakie środki ostrożności zachować itp.

Porozmawiamy i zastosujemy w praktyce masaż niektórych punktów akupunkturowych, które będą rozluźnić i relaksować nasze ciało.

Będzie czas na zadawanie pytań i rozwiewanie wszelkich wątpliwości.

Po tym warsztacie z pewnością nie będziecie obawiać się sięgnąć po gua-shę i moksę 🙂

Prowadząca Ewa Wiśniewska

Jestem Terapeutą Medycyny Naturalnej, Fitoterapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Dietetykiem TCM a z dawniejszych czasów- Biologiem. Kilka lat temu moją pasję przełożyłam na pracę i do teraz szczęśliwie je łączę. Niezmiennie przez lata fascynuje mnie jak naturalne, prawidłowe żywienie i styl życia skutecznie przekłada się na nasze doskonałe samopoczucie i utrzymywanie zdrowia. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z pacjentami oraz z szerszym gronem poprzez formy warsztatowe i wykładowe. Pasjonuje się ziołolecznictwem i naturalnymi metodami przywracania równowagi w naszych ciałach. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń w obszarze naturoterapii, diagnozowania i terapii pożywieniem.

termin 21 kwietnia, godz. 17.00 – 20.30

cena za osobę- 170 zł. Rezerwacją miejsca jest wpłata zadatku 70zł.

  • warsztat przewidziany jest na 12 osób.
  • Możliwość wystawienia faktur.
  • Dla każdego uczestnika przewidziany jest dyplom uczestnictwa w warsztatach.
  • Zgłoszenia należy przesyłać na e-mail ewa.wisniewska@tierramadre.pl
  • Jeśli ktoś życzyłby sobie dodatkowych informacji- proszę o tel. 737-452-223.
  • W ramach uczestnictwa przewidziane są materiały i „przerwy kawowe”.

W razie chęci uczestnictwa także w warsztatach „Kurs stawiania baniek” cena za każdy warsztat wynosi 150 zł.