Joga Nidra

YOGA NIDRA – JOGICZNY SEN

Tam gdzie kończy się Šavasana zaczyna się Yoga Nidra…

To co w dziejszych czasach najbardziej doskwiera społeczeństwu to głęboko zakorzeniony stres fizyczny ale przede wszystkim stres mentalny. Powszechnie stosowane metody radzenia sobie ze stresem jak słuchanie muzyki, oglądanie filmów, używki… działają tylko na powierzchniowym poziomie, nie przynosząc długotrwałych pozytywnych zmian.

Yoga Nidra jest starożytną tantryczna praktyką sięgającą głęboko do podświadomości i usuwającą głęboko w niej zakorzenione nawyki i schematy, usuwającą traumatyczne zapisy w naszym ciele fizycznym i mentalnym. Krótko mówiąc jest najlepszym antidotum na stres w dzisiejszym “pędzącym” świecie. Praktyka Jogicznego świadomego śnienia, może przeprowadzić praktykującego przez doświadczenie czwartego stopienia Ashtanga Yogi – PRATIAHARA (wchłonięcie zmysłów do wewnątrz i oddzielenie umysłu od zmysłów), do podświadomości aby w niej po usunięciu przeszkód zasiać ziarno SANKALPY z poziomu nadświadomości- naszej wyższej natury. Połączenie z naszą wyższą naturą możliwe jest tylko po usunięciu stresu, negatywnych myśli i emocji- kiedy jesteśmy zrelaksowani a umysł czysty i spokojny.

Jakie korzyści przynosi regularna praktyka Yogi Nidry?:

  • Daje możliwość głębokiego odprężenia i relaxu osobom mającym preblemy z zasypianiem przywraca fazę głębokiego snu usuwa napięcia z ciała fizycznego głęboko relaksując mięśnie, organy i układ nerwowy.
  • Usuwa z podświadomości stare nawyki, traumy.
  • Leczy na poziomie psycho-somatycznym.

SANKALPA – (określenie to w sanskrycie oznacza pozytywne postanowienie, intencja lub zmiany). Tą pozytywną intencję, dotyczącą nas samych, zasiewamy jak ziarno w podświadomości aby doświadczyć jej manifestacji w codziennym życiu w trakcie tej tantrycznej techniki można uczyć się np. języków obcych na najwyższym poziomie można doświadczyć Yogi-Połączenia naszej Jaźni z planem transcendentalnym Jak wygląda praktyka ?

Podczas godzinnej sesji leży się w pozycji Šavasana i podąża za instrukcjami prowadzącego. Praktyka składa się z kilku części, które mają wprowadzić w stan „świadomej hipnozy” gdzie ciało śpi, umysł pozostaje czujny a świadomość jest w pełni rozbudzona.

cena zajęć:

  • pojedyncze wejście 30 PLN
Zapisy i informacje: Darek 533 325 388