Nowa Ziemia – wystawa malarstwa Krzysztofa Kłosowicza

Fakt, że do tego wydarzenia jest jeszcze trochę czasu ale już dziś serdecznie zapraszam 15 lipca do „Domu Dźwięku” w Poznaniu na moją indywidualną wystawę malarstwa pt: „Nowa Ziemia”. Szczegóły na plakacie.

O Autorze

Krzysztof Kłosowicz

Maluję obrazy na zamówienie. Jest możliwość zakupu. Zapraszam…

http://romper50.digart.pl/
http://malarstwo-klosowicz.pl.tl/

Krzysztof Kłosowicz urodzony w Bydgoszczy.

Uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, ognisko plastyczne przy PLSP, prywatne lekcje u Jana Szkaradka.

Drogę wskazał mu niezapomniany Marian Turwid (Dyrektor PLSP w Bydgoszczy), oraz: bracia Byrgerowie, Rybiańska, Matwiejewicz, Szkaradek oraz Olaf Krzysztofek (scenograf), Roman Wilchelmi (aktor), Wiesław Drzewicz (aktor), Hieronim Konieczka (aktor), Zygmunt Wojdan (Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Andrzej Szwalbe (Dyrektor Filharmonii Pomorskiej, Joanna Witt-Jonscher (art.plast.) ) i wielu innych wspaniałych ludzi…

Pochodzi z rodziny artystycznej. Rodzice byli aktorami scen polskich, a matka Ewa Studencka–Kłosowicz (Honorowy Obywatel Bydgoszczy, sanitariuszka AK pseud.”Kora” zgrup. „Kryska” w Powstaniu Warszawskim – Górny Czerniaków) dodatkowo zajmowała się malarstwem. Dziadek – Stanisław Studencki tworzył z Wojciechem Kossakiem w jednej pracowni w Krakowie.

W jego rodzinnym domu często odbywały się spotkania ludzi sztuki w których chętnie uczestniczył. Poznał wiele znanych osób z kręgu muzyki, teatru, filmu i sztuk plastycznych, które pomogły mu ukierunkować dalsze zainteresowania.

Pracował jako plastyk-grafik-dekorator w następujących bydgoskich firmach: Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Zakłady Sklejek i Chemicznego Przerobu Drewna, Pałac Młodzieży, uczył dzieci i młodzież rysunku i malarstwa w świetlicy socjoterapeutycznej MOPS.

Założył dwie własne firmy reklamowe, w których zajmował się usługami graficznymi i projektowaniem reklam dla zleceniodawców. Jednocześnie malował obrazy, brał udział w wystawach i konkursach gdzie otrzymywał dyplomy i nagrody.(24 wystawy krajowe, 6 zagranicznych).

Interesuje się sztuką, architekturą, turystyką, archeologią, fotografią, grafiką komputerową, muzyką. Bardzo lubi podróżować. Jego prace znajdują się w wielu domach w kraju i za granicą. W kilku kościołach, zakładach pracy i galeriach.

W 2006 roku przyjechał do Barlinka zmieniając wszystko w swoim życiu. Zakochał się w mieście – postanowił tu zostać. Poznaje historię i kulturę miasta i regionu, podziwia krajobrazy, fotografuje piękno Barlinka i okolic. Od czasu przyjazdu zbiera fotografie i materiały opisowe dotyczące starego i współczesnego Barlinka. W efekcie rozpoczął prace nad uwiecznianiem miasta i tychże okolic na płótnach. Spotkał się z życzliwością mieszkańców i ich ciepłym przyjęciem. Poznał ciekawych ludzi, którzy chętnie opowiadali mu historię Miasta. W jego twórczości największą rolę odgrywa Aldona Horoszewicz, która jest jego muzą, (sama zajmuje się malarstwem i historią miasta i regionu).

Wiele czyta publikacji, książek i materiałów historycznych o mieście. Często wystawia swoje prace na kiermaszach regionalnych, przy okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości w Barlinku, miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz targach i pokazach sztuki w Niemczech. Można go również spotkać latem w dni wolne od pracy przed „Starą Galerią” Haliny Fijałkowskiej, gdzie wraz z Aldoną Horoszewicz wystawia swoje prace. Bierze czynny udział w wystawach, plenerach oraz imprezach związanych ze sztuką. Lubi rozmawiać o historii miasta, przyrodzie, propagując niezaprzeczalne walory regionu.

Za jego namową wiele osób zwłaszcza z woj. kujawsko-pomorskiego postanowiło spędzić w Barlinku urlop.

Prowadzi wtorkowe zajęcia plastyczne z grupą pasjonatów malarstwa „W kręgu sztuki”, którą założył w listopadzie 2011 roku.

Na Inauguracji Roku Kulturalnego, która odbyła się 11 października 2013r. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury otrzymał podziękowania dla całej grupy „W kręgu sztuki” za wkład w rozwój barlineckiej kultury w roku 2012/2013. Podziękowania złożył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. 9.11.2016 z okazji 5 rocznicy powstania grupy między innymi otrzymał List Gratulacyjny od Burmistrza i Rady Miasta Barlinka. Na Podsumowaniu Sezonu Turystycznego 2016 dnia 9 lutego 2017r. otrzymał wyróżnienie za promocję Miasta poprzez udział grupy „W Kręgu Sztuki” w wielu prezentacjach, wystawach artystycznych i stoiskach targowych atrakcji Barlinka w 2016 roku.

Członek Związku Artystów Plastyków i ESŚT EKOART w Poznaniu.

Lubi literaturę, poezję w związku z czym często bierze udział w różnego rodzaju wieczorach literackich i muzycznych w Barlinku i nie tylko na których jest proszony o czytanie wierszy poetów regionalnych oraz klasyków lub o pomoc w organizacji i obsłudze imprezy. Pisze artykuły o malarstwie w prasie regionalnej. Spędza codziennie wiele godzin przed komputerem reklamując miasto i region. Jak jest taka potrzeba oprowadza wycieczki po mieście opowiadając o historii i zabytkach. W chwilach wolnych lubi spacerować z aparatem fotograficznym po pobliskiej Puszczy Barlineckiej z pasjonatami fotografii, PTTK „Bobrusie” oraz Nordic Walking. Bierze udział w licznych wystawach, prezentacjach, plenerach w kraju i za granicą.

Żyję tak aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniam każdą chwilę tak aby potem wspominać ją z radością. Czerpię energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukam w sobie siły, entuzjazmu i namiętności. Żyję najpiękniej jak umiem. Po swojemu. Spełniam się…

„Zanim zdiagnozujesz u siebie depresję lub niską samoocenę, najpierw upewnij się, czy nie otaczają Cię idioci”

„Całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji”.

„Panie Boże, strzeż mnie od fałszywych przyjaciół – a z wrogami poradzę sobie sam!”

„Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego… Pamiętaj – amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica…”

„Nie walcz z idiotami – mają przewagę liczebną”