Twoja Opowieść w ekspresji – cykl warsztatów rozwojowych

Zapraszam Cię na cykl warsztatów, podczas których przyjrzysz się dziełu Twojego życia- rzeczywistej Opowieści o Tobie, którą tworzysz każdego dnia i którą możesz dowolnie zmieniać, zależnie od swoich potrzeb.

CO CZEKA NA CIEBIE:

Będzie to okazja, abyś dał/a sobie czas dla siebie. Tak naprawdę i po prostu. Okazja, aby przyjrzeć się sobie, zrozumieć w jakim punkcie jesteś obecnie, a w jakie miejsca nie masz dostępu- i dlaczego? Czemu i w jaki sposób możesz poświęcić w swoim życiu więcej uwagi, a czemu dała/eś już wystarczająco.. 🙂 Spotkania będą odbywać się w kręgu- krąg jest znaną na całym świecie formą medycyny, w której każdy uczestnik jest równy, w której nie ma oceniania czy dawania nieproszonych rad. Jest tam za to miejsce na bycie w prawdzie i połączeniu- z sobą, ze swoim sercem, z innymi uczestnikami. Z kręgu, jako kształt,u będziemy pozornie wychodzić - po to, by wykonywać przeróżne aktywności, czasem w parach, grupach lub pojedynczo- jednak w trakcie i na końcu będziemy zawsze z powrotem się w nim spotykać.

Przyjrzymy się świadomie rzeczywistej Opowieści o Tobie. Czym jest ta opowieść?

Jest prawdą, która tkwi w nas najgłębiej. Zbiorem tego, w co wierzymy, naszych postaw i przekonań, rozumienia siebie, świata i innych. Powodami, dla których spotykamy właśnie takie a nie inne okoliczności w życiu, konkretne, powtarzające się sytuacje, określonych ludzi. Przyczynami dostawania jakiegoś rodzaju doświadczeń lub odczuwania braku- w materii, w relacjach, w sobie. Twoja historia ma tylko jednego autora- Ciebie. Dokonując zmian we własnej autonarracji, zmieniasz co tylko chcesz- w swojej opowieści, a więc w swoim życiu.

Cykl warsztatów daje możliwość pogłębienia swojej naturalnej samoekspresji- możesz otworzyć swój głos, wrócić do stanu dziecięcej zabawy, dać sobie przestrzeń na ruch spontaniczny. Gdy dajemy ciału wolność, emocje, które są w nim zapisane, uwalniają się. Często nie trzeba wtedy już wielu rozmów.

Podczas cyklu będziesz mieć okazję wejść w kontakt z tym co pod powierzchnią, a co np. Jung nazywał cieniem. Cieniem, czyli wszystkim tym, co znajduje się poza nasza świadomością, a czego w sobie nie dostrzegamy, nie akceptujemy, wstydzimy się lub boimy. Tym, co często ma nad nami władzę i sabotuje nasze działania, hamuje przed życiem spełnionym i szczęśliwym. Możemy zająć się nim z akceptacją, tak indywidualnie, jak i we wspólnej przestrzeni kręgu, w której każdy jest równy i każdy zmaga się z własnymi cieniami! W kręgu często okazuje się, że również i cienie często mamy podobne do innych.. że nie takie one straszne, że poprzez samo bycie w tym dajemy sobie i innym wskazówki na temat tego jak sobie z nimi radzić. Na warsztacie zaopiekujemy się tą stroną nas, obejmiemy ją światłem świadomości- na tyle, na ile mamy w sobie w danym momencie chęć i gotowość- poprzez różne ćwiczenia, medytacje, zabawę i sztukę.

Będzie to też przestrzeń na kontakt ze swoim kobiecym i męskim aspektem oraz na ich integrację. Wielokrotnie będziemy posługiwać się archetypami i symbolami, motywami m.in. z mitologii, religii, filmów i literatury.

Pogłębimy rozumienie naszych celów i marzeń. Rozpoznamy nasze rzeczywiste potrzeby. Jak wyrażasz to, czego pragniesz? Przyjrzymy się temu czy pozwalamy sobie prosić i przyjmować. Czy potrafimy dawać, a gdy to robimy- czy na pewno tyle ile jest w zgodzie z nami? Wyczujemy własne granice i to, jak je stawiamy. Posłuchamy, co mówi do nas nasze ciało, gdy przychodzi do tematu zaufania i kontroli- czy mamy potrzebę nadmiernej kontroli, a może raczej wrażenie, że nie kontrolujemy niczego.

W trakcie cyklu zajęć możesz zdobyć skuteczne narzędzia do wykorzystania- tak podczas aktywnej pracy z sobą jak i medytacji czy twórczej relaksacji 🙂

NO DOBRA, ALE CO WŁAŚCIWIE BĘDZIE SIĘ TAM DZIAŁO?

Spotkania będą osadzone w kręgu, ale większość czasu będziemy zajmować się różnymi ćwiczeniami związanymi z pracą z głosem, ciałem, terapiami ekspresyjnymi (czyli z wykorzystaniem różnych form sztuki). Nie, nie musisz potrafić tańczyć, śpiewać, malować, ani robić piruetów na lewym łokciu. Ale tak, przygotuj się, że możesz czasem krzyczeć, turlać się czy skakać. Niektóre ćwiczenia będą zupełnie poważne, inne śmieszne i oparte na zabawie. Mogą odbywać się w parach, grupach lub w pojedynkę i zakrawać również o obszary typu: psychologia narracyjna, analityczna, Gestalt, NLP, uzdrawianie kwantowe, ustawienia systemowe, psychodrama, medytacje prowadzone i inne. W każde z nich wchodzisz na tyle, na ile masz chęć i gotowość, jeżeli zdecydujesz się nie wziąć w którymś aktywnego udziału, możesz w każdej chwili przerwać bez podawania przyczyny.


PROWADZĄCA: Kasia Węgierska

Ten cykl warsztatów jest owocem zgłębiania przeze mnie różnorodnych zagadnień związanych zarówno z parapsychologią jak i wiedzą akademicką, co czyniłam zarówno przez udział w wielu warsztatach i studiowanie kierunków, jakimi są Psychoterapia Stosowana, Psychotronika oraz Psychologia- jak i poprzez własną praktykę.

W mojej pracy wykorzystuję nieuświadomione- poprzez medium, jakimi są m. in. śpiew intuicyjny, muzyka, teatr ,dramaterapia, sztuka, ruch spontaniczny, psychologia narracyjna. Łączę podróż szamańską i medytację prowadzoną z przejawami ekspresji. Taki sposób ułatwia uczestnikom integrację ze swoim prawdziwym Wnętrzem oraz- poprzez świadome doświadczenie siebie i dokonanie świadomych zmian w sposobie wyrażania siebie – przenoszenie tych zmian na potrzebne obszary swojego życia.


Zajęcia odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach 19.30-21.30. Każde spotkanie skupia się na innym zagadnieniu, jednak zawsze są one z sobą połączone. Z tego względu oraz przez to, że zajęcia są zaplanowane tak, by kontynuować i pracować systematycznie z pojawiającymi się procesami, zapraszam Cię serdecznie na cały cykl. Możesz też zjawić się na pojedynczych zajęciach.

Daty:

 • 15 stycznia,
 • 29 stycznia,
 • 12 lutego,
 • 26 lutego,
 • 12 marca,
 • 26 marca,
 • 9 kwietnia,
 • 23 kwietnia,
 • itd.
Koszt zajęć:

 • pojedyncze zajęcia: 35 zł
 • 4 wejścia: 120 zł
Bardzo proszę o zapisy

Do zobaczenia 🙂