IntuYou: Taniec intuicyjny. Rozkwit ciała, rozkwit duszy

IntuYou – Praktyka tańca intuicyjnego

Zapraszam Cię do wspólnego doświadczenia praktyki uważności w ruchu, do eksploracji przepływu w sobie, do połączenia ciała i umysłu.

IntuYou to czas dla Ciebie. Czas, w którym możesz wsłuchać się w głos swojego ciała i podążać za jego poruszeniami, eksplorować swoją energię taką, jaka jest. Wchodzimy w bezpieczną przestrzeń swobody i poruszamy się tak, jak czujemy, bez oceny, bez oczekiwań, bez zmuszania się do niczego, na co ciało nie ma ochoty. To przestrzeń, w której możemy doświadczyć całego spektrum emocji, zintegrować je i połączyć się we wspólnym przeżywaniu.

Dzięki zabawie z kierunkami przestrzeni trójwymiarowej, różnymi jakościami ruchu uzyskujemy głębszy kontakt ze swoją nieświadomością i swoim ciałem.

Dzięki wspólnotowej naturze tańca odkrywamy połączenia ze wszystkimi istotami, uczymy się akceptować swoje miejsce w przyrodzie, budzimy swoich wewnętrznych tancerzy i jednoczymy się w przepływie życia.

Warsztat inspirowany jest technikami Dance Movement Therapy, Analizy ruchu Laban/Bartnieff, bioenergetyki Alexandra Lowena i szamańskiej praktyki Movement Medicine.

Z czego składa się praktyka IntuYou?

  • Połączenie z ciałem poprzez oddech
  • Nawiązanie relacji z przepływem energii w swoim ciele
  • Eksploracja kierunków przestrzeni trójwymiarowej
  • Odkrywanie ruchowego alfabetu – potencjału ciała
  • Swobodna, spontaniczna eksploracja tańca takiego, jaki w duszy gra
  • Wyciszenie, relaksacja i integracja doświadczenia

Podczas kwietniowej praktyki „Rozkwit ciała, rozkwit duszy” pozwolimy, by muzyka poprowadziła nasze ciało przez proces otwierania się i rozkwitania.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdego, kto czuje, że potrzebuje dać swojemu ciału trochę swobodnego ruchu. IntuYou to nie są zajęcia typowo taneczne – nie uczymy się choreografii, nie naśladujemy konkretnych kroków, nie próbujemy się popisywać i wyglądać fajnie. Robimy to, co czujemy, a prowadzenie jest tylko wskazówką i wsparciem dla indywidualnej i wspólnej podróży. Nie musisz „umieć tańczyć” – wręcz przeciwnie, jeśli takie przekonanie blokuje cię przed ruchem, to ten warsztat jest właśnie dla ciebie, aby dać Ci bezpieczną przestrzeń eksploracji! Zapraszam Cię serdecznie, jeśli czujesz w życiu dużo stresu, napięcia, jeśli zmagasz się z trudnościami natury psychicznej, jeśli potrzebujesz uwolnić się od natłoku codziennych spraw, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, jeśli nie przepadasz za typowymi zajęciami sportowymi, ale czujesz, że Twoje ciało potrzebuje ruchu! Zapraszam Cię, jeśli po prostu chcesz dać sobie ten czas ze sobą samym_samą i lepiej się poznać.

Informacje organizacyjne:

28 kwietnia 2022, godz. 18:30 – 20:00

  • Na warsztat obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona:
  • luna.santa.dominga@gmail.com
Wejście: 30 zł

Tańczymy na boso, sugeruję wygodny, luźny strój. Weź ze sobą wodę 

Kim jestem?

Odkąd pamiętam odnajduję w swobodnym tańcu przestrzeń połączenie ze swoją duszą z Kosmosem. Głęboko wierzę, że dla każdego i każdej z nas może stać się drogą powrotu do Siebie. W swojej praktyce czerpię inspirację z hatha jogi, kundalini jogi, jungowskiej psychologii głębi, psychologii transpersonalnej, filozofii hermetycznej, bioenergoterapii Alexandra Lowena, Psychoterapii Tańcem i Ruchem Dance Movement Therapy, Movement Medicine, biodanzy, tańca orientalnego tribal fusion i indyjskiego tańca świątynnego bharatanatyam.

 „Czy kiedy pomyślą państwo o tańcu i ruchu przychodzi państwu do głowy balet, modern jazz, czy jakaś inna postać stylizowanego ruchu? Z powodu takich skojarzeń wielu ludzi nie odważa się tańczyć. Taniec można jednak też rozumieć jako bezpośredni i naturalny sposób poruszania się, gdzie żaden autorytet nie narzuca tej czynności jakichkolwiek wyobrażeń co do estetyki. Taniec niekoniecznie musi być powabny, piękny czy spektakularny. Może być groteskowy, brzydki, nieporadny, śmieszny albo budzący strach. Taniec może wyrażać konflikty. Można tupać, przewracać się, atakować, obejmować i rozciągać. Można się otwierać, zamykać, poruszać się na czubkach palców, obracać, pełzać, dokonywać zwrotów, skakać, biegać i podskakiwać. W tańcu możemy poruszać się z innymi lub sami. W tył, w przód, w górę i w dół, ruch odbywa się wszędzie i stale. Objawia się w ruchach naszych komórek, w pulsowaniu krwi, w rytmie oddechu. Wyraża się we wznoszeniu i opadaniu jak czynią to fale morskie oraz w naprzemienności jak w przypadku nocy i dnia. Ruch jest życiem, źródłem, tańcem.”

~Anna Halprin, Taniec jako sztuka uzdrawiania