W dniach 1-4 kwietnia serdecznie zapraszam do wspaniałej przestrzeni, Dom Dźwięku, w Poznaniu, na masaże i zabiegi ajurwedyjskie, podczas których doświadczysz głębokiego relaksu, odprężenia i błogostanu. W ofercie szerokie spektrum masaży i zabiegów ajurwedyjskich.
Abhyanga
Masaż całego ciała z użyciem ciepłego naturalnego oleju – ma za zadanie poruszenie energii w całym organizmie przywracając naturalną równowagę. Usprawnia funkcjonowanie wszystkich układów wewnętrznych, pobudza krążenie płynów ustrojowych i oczyszcza z toksyn. Ma działanie regenerujące i odmładzające. Pozostawia skórę jędrną, elastyczną i doskonale nawilżoną, dając wspaniałe uczucie relaksu i odprężenia.
Marma (masaż uciskowy punktów witalnych).
Punkty marma, podobnie do merydianów w medycynie chińskiej, łączą subtelne kanały przepływu energii zwane nadi.
Tak jak na poziomie ciała fizycznego nadmiar toksyn może zaburzyć prawidłową pracę organizmu, nawet najmniejszy stres jest w stanie zablokować przepływ energii życiowej poprzez te subtelne punkty, tym samym rozstrajając nasz system energetyczny.
Delikatny nacisk na punkty marma uwalnia blokady i pozwala energii życiowej, pranie, na swobodny przepływ do narządów lub tkanek wzmacniając nasz system odpornościowy oraz pobudzając siły witalne organizmu.
Marma jest uważana za najbardziej regenerującą ze wszystkich zabiegów ajurwedyjskich, ponieważ doskonale harmonizuje system energetyczny organizmu. Praktyka ta przynosi
doświadczenie stanu medytacyjnego, głębokiej ciszy i spokoju, jest też wspaniałym antidotum na zmęczenie i osłabienie.
Shirodhara
Antidotum na napięcie i stres. Ta prastara indyjska technika polegająca na laniu ciepłego oleju na czoło pobudza pracę gruczołów dokrewnych (przysadka, szyszynka) odpowiedzialnych za zrównoważoną gospodarkę hormonalną,uspokaja autonomiczny system nerwowy (nerwowość, bezsenność, lęki, stres), łagodzi chroniczne bóle głowy (migreny) i przeciążenia umysłowe, dając przy tym nieporównywalne poczucie relaksu i wewnętrznej harmonii.
Poprawia pamięć, zdolność koncentracji, poszerza percepcję i rozwija intuicję. Relaksuje mięśnie twarzy, dodając jej blasku i łagodząc rysy.
Nasya
Nasya to ajurwedyjska technika udrażniająca i pielęgnująca drogi oddechowe oraz zatoki. Nadmiar energii Kapha powoduje, że w drogach oddechowych zaczyna gromadzić się śluz i flegma tworząc nagromadzenie toksyn. Nasya powoduje przede wszystkim usunięcie wydzielin zalegających w obszarze głowy: zatokach, nosie i gardle. W efekcie poprawia się nie tylko zdolność oddychania, ale także głos. Oprócz tego uwalniają się napięcia zgromadzone w obrębie głowy i twarzy.
Karna purana
To starożytny ajurwedyjski zabieg polegający na zakraplaniu ciepłego oleju do wnętrza każdego ucha, a następnie wykonywany jest delikatny masaż małżowiny usznej, okolic ucha i szyi. Ciepły olej rozluźnia mięśnie, pielęgnuje kanał słuchowy i poprawia jego funkcjonowanie. Można przy tym doświadczyć przyjemnego rozluźnienia. Technika ta ma działanie balansujące doszę Vata, dlatego jest szczególnie polecana osobom, które doświadczają zaburzeń snu i bezsenności, borykają się z nadmiarem myśli, mają dużo lęków i zmartwień. Zabieg ten pozwala w łatwy sposób poradzić sobie ze sztywnością karku, bólami głowy, szumami usznymi, chorobami stawów żuchwy i innymi schorzeniami wywołanymi przez nierównowagę żywiołu powietrza.
Kati basti
Zabieg uwalniający napięcia z dolnej części pleców. Usuwa nadmiar doszy Vata, która stanowi przyczynę powstawania bóli w ciele. Dzieje się to, dzięki wykorzystaniu rozgrzewających właściwości oleju sezamowego, stosowanego w trakcie masażu odcinka lędźwiowego. Na początku terapeuta wykonuje nieckę, którą ustawia na plecach klienta. Niecka zostaje napełniona ciepłym olejem. W trakcie zabiegu olej jest kilkakrotnie wymieniany, aby utrzymać jego temperaturę. Ciepły olej rozgrzewa skórę i mięśnie, co powoduje ich rozluźnienie. Dzięki temu może on łatwiej wniknąć do wewnątrz tkanek, które zostają w ten sposób odżywione i nawilżone, łatwiej się regenerują i zwiększa się ich elastyczność. Na koniec pozostały na plecach olej jest wmasowywany w skórę. Polecany osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Kati Basti to zabieg polecany dla osób, które cierpią z powodu dyskopatii, rwy kulszowej, zwyrodnień kręgów, sztywności oraz wszelkich dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Moja przygoda z ajurwedą rozpoczęła się w 1996 roku od uczestnictwa w szkoleniu w ośrodku Art of Living w Bad Antogast (Niemcy). Właśnie tam praktykowałem pod okiem specjalistów ajurwedy z Indii, zdobywając wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat zasad ajurwedy i różnych technik masażu ajurwedyjskiego. W 2005 roku ukończyłem Advance Training of Ayurveda and Panchakarma w Chakrapani Institute w Jaipur (Indie). Miałem okazję pracować m.in.: w Indiach, Kanadzie, Francji, Niemczech i Rosji, obserwując dobroczynny wpływ masaży ajurwedyjskich oraz uniwersalne zastosowanie zasad ajurwedy w życiu codziennym.
1 – 4 kwietnia 2022 Więcej informacji i zapisy: Bartek Korpacz 518252503