Medycyna Wibracji – Gongi, Misy, Instrumenty Archaiczne

„MEDYCYNA WIBRACJI I MAPY MOCY – BIOLOKACJI”

koncert relaksacyjny gongi, misy i instrumenty archaiczne

 • Idea
 • Charakterystyka sesji
 • Dźwięk i jego uzdrawiające właściwości
 • Pozycja ciała w czasie sesji
 • Przeciwwskazania
 • Jak przygotować się: ABC sesji – fazy i ich przebieg
 • Prowadzący
 • Sprawy organizacyjne

IDEA

Ideą wydarzenia jest stworzenie uczestnikom możliwości doświadczenia wielowymiarowej sesji muzyczno-relaksacyjnej, zwanej także „masażem dźwiękiem”, czy też „kąpielą” w dźwiękach gongów, mis i instrumentów archaicznych/pierwotnych. Sesje po przez uzdrawiającą specyfikę instrumentarium, a także po przez uwzględnienie praw geomantycznych (kierunki stron świata, żywioły, kosmologia itp.), wspierają i harmonizują globalną i szeroko rozumianą medycynę i świadomość kulturowo-ekologiczną. Sesja skierowana jest do wszystkich osób, bez względu na płeć, wyznanie czy narodowość. Wszystkie sesje – koncerty są organizowane na rzecz szeroko pojętej profilaktyki zdrowia, pokoju na świecie i dobrej przyszłości naszej jak i naszych dzieci.

CHARAKTERYSTYKA SESJI

Taki rodzaj sesji polega na biernym słuchaniu dźwięków, które z jednej strony wprowadzają w relaks, a z drugiej otaczają słuchającego aurą organicznych wibracji. Wibracje te oddziałują nie tylko na narządy słuchu człowieka, ale też na jego ciało jak i psychikę i emocje. Inaczej ujmując jest to masaż wibracją, rezonansem na poziomie fizycznym, dogłębnym komórkowym jak i na poziomie ciał subtelnych. Polega na wydobywaniu wibracji z mis, gongów oraz innych instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi. Wibracje te przenoszone są przez drgania powietrza lub bezpośrednio na ciało. Drgania te posiadają szeroki zakres częstotliwości-od infradźwięków po ultradźwięki. Drgania te są odpowiednikami także naturalnych częstotliwości przyrody jaki i poszczególnych części ciała (mięśnie, stawy, kości, organy wewnętrzne) Gdy wchodzą ze osobą w rezonans (dźwięki z naszym organizmem) uwalniają, aktywizują się wtedy siły samoleczenia, które jako potencjał leżą w każdym żywym organizmie. Oprócz tego stymulują i harmonizują przepływ fal mózgowych – od stanu gamma przez alfa do delta. Nierozłączną propozycją będącą jedną z fundamentalnych praktyk takiej sesji jest afirmacja/wizualizacja czy też temat medytacji. Zamierzchłe kultury i cywilizacje miały tego świadomość że połączenie dźwięku z myślą lub słowem jako konkretna intencją jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Praktykować można w kontekście własnej osoby a także swoich bliskich. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji jak i otocznia. Afirmować/wizualizować, medytować to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej.

DŹWIĘK I JEGO UZDRAWIAJĄCE WŁAŚCIWOŚCI

“Masaż” dźwiękiem np. gongów i mis jest bardzo skuteczną metodą odprężenia i relaksacji.
Relaksacja służy przerwaniu pętli niemożności i wyeliminowaniu jednego z ogniw cyklu, jakim jest napięcie mięśni, zarówno tych odczuwalnych na zewnątrz, jak i mięśni wewnętrznych, gładkich. Wielokrotne powtarzanie relaksu wyzwala nas z uzależnienia się od stresu i lęków. Zaczynamy funkcjonować w sposób łagodny i naturalny. Relaks jest, więc wspaniałą sposobem na wszelkie dolegliwości. Należy go stosować, jako jedną z najbardziej podstawowych terapii w dolegliwościach typu stres, lęki, nadmierne napięcie mięśni i umysłu, bóle głowy, chroniczne zmęczenie i wszelkie choroby, które z tych wymienionych stanów wypływają. Poprawia też witalność, spokój, wyciszenie, dobry nastrój a nawet reguluje ciśnienie. W przypadkach innych dolegliwości wspomaga różne terapie, a w ostateczności pozwala zapomnieć, choćby na chwilę, o chorobie czy bólu.
Podczas sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Uwolnienie takie prowadzi do ożywienia i wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających. W ten sposób aktywują się procesy samooczyszczania się organizmu, więc po zakończeniu sesji powinno się, w celu wspomagania i wypłukiwania toksyn zadbać o uzupełnienie płynów – w tym wypadku idealna jest woda. Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania obu półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad odczuwa lekkość i spokój. Wprowadza w błogi nastrój nasze samopoczucie, uzyskując nową jakość życia.

POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI

Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

PRZECIWWSKAZANIA

Rozrusznik/mechaniczne zastawki serca, silne stany depresyjne, epilepsja, schizofrenia

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ: ABC SESJI

A – Przed Sesją
B – W czasie Sesji
C – Po Sesji

A – Przed:

 • Dobrze jest przyjść co najmniej 15 min przed startem, z nieprzejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
 • Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
  Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np.leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
 • pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)

B – W Czasie:

 • Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nad świadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom..wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)

Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:

 • zaśnięcie/czuwanie
 • chrapanie
 • spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
 • uczucie braku ciała
 • uderzenia gorąca/zimna
 • mrowienie i drętwienie ciała
 • wybuchy śmiechu/płaczu
 • bóle/lekkość głowy

W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.

C – Po:

 • Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
 • Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
 • Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę,soki, herbaty ziołowe (oczyszczające)

Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:

 • senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
 • przypływ zwielokrotnionej energii
 • radość/lekkość
 • wybuchy śmiechu/płaczu
 • bóle/lekkość głowy
 • nadmierny apetyt/pragnienie picia
 • i inne

 

 • Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim jednostka a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych
 • Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć (tak samo jak przy klasycznym masażu), skupieniu uwagi na umyśle/analizie, czy też z negacją odbytej sesji.
 • W ramach wymiernej analizy zaleca się doświadczenie minimum 3 sesji.
 • Istnieje (w ramach rozmowy diagnostycznej z prowadzącym) możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.

PROWADZĄCY

Tomasz Niewiadomy (Organic Art Syntony, Niburu Project) – https://organicartsyntony.wordpress.com/kontakt/
Organic Art. Syntony – (https:// organicartsyntony.wordpress .com/, https://www.facebook.com/OrganicArtSyntony/)
Niburu Project – https://www.facebook.com/Niburu-Project-148872871849675/, https://soundcloud.com/niburuproject ,
Maszyniści Dźwięku – https://www.facebook.com/MaszynisciDzwieku/

termin: 23 marca 2018, godz.  20.00 – 21.30

wstęp: 40 zł

kontakt: Magda – 601 149 599

Pamiętajmy o wodzie do picia, macie i czymś do przykrycia się.