Uzdrawiająca moc CZUCIA. Warsztaty otwierające SERCE na stłumione EMOCJE techniką PRACY SERCA

Zapraszamy na autoryzowane, pięciogodzinne warsztaty otwierające SERCE, techniką uwalniania emocji zwaną Pracą SERCA wg Safi Nidiaye.

System nerwowy, mięśnie, organy, gruczoły, hormony i inne biochemiczne procesy, które regulują nasze dobre samopoczucie, zdrowie i wygląd znajdują się pod znaczącym wpływem naszego ŻYCIA EMOCJONALNEGO. Najnowsze badania naukowe dowodzą nawet, że wpływ tej sfery życia na nasze zdrowie jest decydujący.

Prowadząca: Renata Stankowska – certyfikowana nauczycielka metody

Unikatowe warsztaty, które poprowadzę w Domu Dźwięku są zaproszeniem do przyjrzenia się istocie własnych, trudnych emocji, poznania ich natury i otwarcia na nie serca. Odkrycie potęgi i siły czucia, zrozumienie różnicy między istotą a przedmiotem własnych emocji, zaproszenie w przestrzeń otwartego serca to esencja tego wspólnego spotkania. Wyjdziecie z niego wyposażeni we wspaniałe narzędzie – metodę Pracy Serca. Jej praktykowanie pomoże Państwu wyjść z każdego chaosu emocjonalnego i osiągnąć wewnętrzny spokój.

Uczucia są przyczyną i źródłem…..

Czy jesteśmy emocjonalni, czy uczuciowo zimni, otwarci, czy zamknięci, wylewni lub cool – każdy z nas tłumi niezliczoną liczbę uczuć. To nieustanne wypieranie uczuć powoduje cierpienie. Cierpi nasze ciało, nasza życiowa energia, związki z innymi ludźmi, całe nasze życie. Następstwem tego są nieporozumienia, niewłaściwe decyzje, niepotrzebne konflikty i problemy, których można by uniknąć, wątpliwe kompromisy, a także utrata życiowej energii, depresja.

A ponieważ całe to cierpienie sprowadza się do NIE – CZUCIA, jest oczywiste, że zakończymy to, jeśli otworzymy swoje serca i zaczniemy CZUĆ.

Tłumienie EMOCJI jest nie tylko niepotrzebne, jest NIEBEZPIECZNE i SZKODLIWE dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Wpędza w chaos emocjonalny, powoduje napięcia, dolegliwości i niszczy relacje.

Tylko otwierając serce i odczuwając emocje możemy przestać wierzyć w to, co nam powtarzano przez całe życie, że czucie złości, nienawiści, bezradności, smutku, czy strachu jest niewskazane i należy szybko zmienić temat, poszukać strategii na nieodczuwanie ( zakupy, nałogi, TV, jedzenie) czy wmawiać sobie, że nic nie czujecie albo udawać, że wszystko jest ok.

Dzięki praktykowaniu metody Pracy Serca możemy w łatwy i prosty sposób wejść w kontakt z emocjami, poczuć je świadomie i przekonać się, że odczuwanie to cud obecności i lekarstwo na wiele problemów.


„Praca Serca” uwolni ciało, osobiste i rodzinne relacje, życie i duszę od cierpienia. Jest zawsze „skupiona w ciele”, ponieważ ciało jest miejscem, gdzie uczucia się umiejscawiają oraz doświadczają zastoju, jeśli nie są odczuwalne.

I tylko dzięki uważności skierowanej na ciało oraz użycia odpowiedniego słowa klucza, które to uczucie poruszy, można je uwolnić od owego zastoju. Istnieje 10 magicznych kluczy, przy pomocy których z łatwością otworzysz serce na trudną emocję.

Ważne! W czym może pomóc praktykowanie techniki Pracy Serca?

Ugruntowanie w sobie. Okoliczności zewnętrzne nie przyciągają już mojej uwagi, koncentruję ją na sobie, na swoim ciele i uczuciach, troszcząc się o nie. Nie opuszczam siebie i nie znikam w lęku, poczuciu bezsilności, gniewie czy smutku.

Zyskuję dystans do okoliczności zewnętrznych i innych ludzi. Jednocześnie lepiej rozumiem ludzi, staję się mądrzejszy/a w relacjach.

Emocje nie przesłaniają mi już sytuacji. Widzę teraz aspekty i możliwości, których wcześniej nie dostrzegałam. Otwieram się na intuicję, na swój wewnętrzny głos.

Świadome (neutralne) zauważanie uczuć pozwala mi utrzymać dystans pomiędzy sytuacją zewnętrzną, a moją reakcją. Taki dystans jest mi niezbędny, by wniknąć w siebie i poczynić świadomy krok.

Co najważniejsze, widzę, że choćby sytuacja zewnętrzna była zła, jestem czymś więcej niż moimi uczuciami, myślami i wrażeniami płynącymi z ciała.

Jestem w kontakcie z częścią siebie, która nie jest uwikłana w różne sytuacje, a jedynie obserwuje. W tradycjach duchowych nazywa się ją świadkiem, obserwatorem albo świadomością. Ta część jest niczym wewnętrzna platforma, na której mogę poczuć się bezpiecznie, nawet w niebezpiecznych sytuacjach.

Termin: sobota, 11 listopada 2023, godz. 10.00 – 15.00

Cena: 250 zł ( zadatek 50 zł w dniu zapisów na konto 15 1140 2004 0000 3702 3489 3592), w cenie: woda, kawa, herbata.

Obowiązkowe zapisy: tel. 607122630 lub info@pracaserca.pl; jeśli masz pytania zadzwoń, pomogę Ci podjąć decyzję 

Poczucie tożsamości rodzi się z poczucia kontaktu z ciałem. Żeby człowiek wiedział kim jest, musi być świadomy tego, co CZUJE.Aleksander Lowen - Zdrada ciała

Z ciepłymi pozdrowieniami!

Renata Stankowska

www.pracaserca.pl

Wywiad, który przeprowadziłam z Safi Nidiaye, we Francji na temat relacji, metody Pracy Serca, koncentracji znajdziecie na moim kanale YT tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCDnsvtRBzy0NzRmIl7hzKzA