Taniec mędrca, Ruch Spontaniczny

taniec-medrcaGdy ja odnalazłem swoje stopy, swoje ciało… Gdy pozwoliłem mojemu ciału prowadzić wsłuchując się w język serca i duszy i odwrotnie… Poznałem swój rytm, który w każdym tańcu, w każdym ruchu, w kolejnej podróży jest inny, nowy, intymny… Jest moim ruchem.

Oddając się bez granic… Tak, dokładnie bez żadnych granic, wpadając w trans sięgam do moich tajemnic, do najskrytszych zakamarków poznając prawdę… Poznając siebie.

Ruch aby został wyrażony, musi być odnaleziony w ciele, a nie założony jak sukienka lub płaszcz.Mary Whithouse

Poprzez taniec spontaniczny doświadczamy radości i ukojenia. Gdy wsłuchujemy się w potrzeby naszego ciała, pozwalając mu na swobodny ruch w rytm muzyki, sprawiamy, że doświadcza ono relaksacji.

Taniec spontaniczny to także wspaniała forma ekspresji dla osób, które lubią wprowadzać swoje ciało w stan ruchu, jednak – z powodu niechęci do zatłoczonych miejsc, dymu papierosowego czy widoku podchmielonych ludzi – nie mają chęci na klubowe imprezy.

taniec-medrca-2

Zalety i korzyści płynące z tej formy pracy z ciałem:

  • energetyzacja ciała,
  • ożywiający i swobodny przepływ energii w ciele,
  • zwiększenie świadomości swojego,
  • poczucie odprężenia fizycznego i spokoju psychicznego.
Ten dialog z ciałem jest formą aktywnej wyobraźni, w której świadome i nieświadome elementy łączą się w kreatywnym procesie.Joan Chodorow
termin: 17 Marca 2016, 18:00-21:00

cena: 25zł, płatność on-line (tutaj)

jak się przygotować?

Po prostu przyjdź. Weź ze sobą luźny, wygodny i niekrępujący ruchów strój na zmianę. Możesz zabrać również ręcznik – w Domu Dzwięku jest prysznic gdybyś miał ochotę wykąpać się po zajęciach. Dobrym pomysłem będzie również zabranie czegoś do picia by uzupełnić płyny. Warto zabrać ze sobą dobry nastrój, ale nie je jest to warunek konieczny – jeśli Twój dzień nie był najlepszy – skutecznie go poprawimy! 🙂