Uzdrawiająca moc uczucia

uzdrawiajaca moc uczucia

Zapraszamy na autoryzowane 5 h warsztaty otwierające SERCE, techniką uwalniania emocji zwaną Pracą SERCA wg Safi Nidiaye.

System nerwowy, mięśnie, organy, gruczoły, hormony i inne biochemiczne procesy, które regulują nasze dobre samopoczucie, zdrowie i wygląd znajdują się pod znaczącym wpływem naszego ŻYCIA EMOCJONALNEGO. Najnowsze badania naukowe dowodzą nawet, że wpływ tej sfery życia na nasze zdrowie jest decydujący.

✨ Prowadzący:

Renata Stankowska – certyfikowana nauczycielka metody

✨✨✨ Uczucia są przyczyną i źródłem…..

Czy jesteśmy emocjonalni, czy uczuciowo zimni, otwarci, czy zamknięci, wylewni lub cool – każdy z nas tłumi niezliczoną liczbę uczuć. To nieustanne wypieranie uczuć powoduje cierpienie. Cierpi nasze ciało, nasza życiowa energia, związki z innymi ludźmi, całe nasze życie. Następstwem tego są nieporozumienia, niewłaściwe decyzje, niepotrzebne konflikty i problemy, których można by uniknąć, wątpliwe kompromisy, a także utrata życiowej energii, depresja. A ponieważ całe to cierpienie sprowadza się do NIE – CZUCIA jest oczywiste, że zakończymy to, jeśli otworzymy swoje serce i zaczniemy CZUĆ.

Tłumienie EMOCJI jest nie tylko niepotrzebne, jest NIEBEZPIECZNE i SZKODLIWE dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Wpędza w chaos emocjonalny, powoduje napięcia, dolegliwości i niszczy relacje.

Tylko otwierając serce i odczuwając emocje możemy przestać wierzyć w to, co nam powtarzano przez całe życie, że czucie złości, nienawiści, bezradności, smutku, czy strachu jest niewskazane i należy szybko zmienić temat, poszukać strategii na nieodczuwanie ( zakupy, nałogi, TV, jedzenie) czy wmawiać sobie, że nic nie czujecie albo udawać, że wszystko jest ok.

‼️‼️‼️ Dzięki praktykowaniu metody Pracy Serca możemy w łatwy i prosty sposób wejść w kontakt z emocjami, poczuć je świadomie i przekonać się, że odczuwanie to cud obecności i lekarstwo na wiele problemów.


„Praca Serca” uwolni ciało, osobiste i rodzinne relacje, życie i duszę od cierpienia. Jest zawsze „skupiona w ciele”, ponieważ ciało jest miejscem, gdzie uczucia się umiejscawiają oraz doświadczają zastoju, jeśli nie są odczuwalne.

I tylko dzięki uważności skierowanej na ciało oraz użycia odpowiedniego słowa klucza, które to uczucie poruszy, można je uwolnić od owego zastoju. Istnieje 10 magicznych kluczy, przy pomocy których z łatwością otworzysz serce na trudną emocję.

Unikatowe warsztaty, które poprowadzę w Domu Dźwięku są zaproszeniem do przyjrzenia się istocie własnych, trudnych emocji, poznania ich natury i otwarcia na nie serca. Odkrycie potęgi i siły czucia, zrozumienie różnicy między istotą a przedmiotem własnych emocji, zaproszenie w przestrzeń otwartego serca to esencja tego wspólnego spotkania. Wyjdziecie z niego wyposażeni we wspaniałe narzędzie – metodę Pracy Serca. Jej praktykowanie pomoże wam wyjść z każdego chaosu emocjonalnego i osiągnąć wewnętrzny spokój.

Ważne! W czym może pomóc praktykowanie techniki Pracy Serca?

Ugruntowanie w sobie. Okoliczności zewnętrzne nie przyciągają już mojej uwagi, koncentruję ją na sobie, na swoim ciele i uczuciach, troszcząc się o nie. Nie opuszczam siebie i nie znikam w lęku, poczuciu bezsilności, gniewie czy smutku.

Zyskuję dystans do okoliczności zewnętrznych i innych ludzi. Jednocześnie lepiej rozumiem ludzi, staję się mądrzejszy/a w relacjach.

Emocje nie przesłaniają mi już sytuacji. Widzę teraz aspekty i możliwości, których wcześniej nie dostrzegałam. Otwieram się na intuicję, na swój wewnętrzny głos.

Świadome (neutralne) zauważanie uczuć pozwala mi utrzymać dystans pomiędzy sytuacją zewnętrzną, a moją reakcją. Taki dystans jest mi niezbędny, by wniknąć w siebie i poczynić świadomy krok.

Co najważniejsze, widzę, że choćby sytuacja zewnętrzna była zła, jestem czymś więcej niż moimi uczuciami, myślami i wrażeniami płynącymi z ciała.

Jestem w kontakcie z częścią siebie, która nie jest uwikłana w różne sytuacje, a jedynie obserwuje. W tradycjach duchowych nazywa się ją świadkiem, obserwatorem albo świadomością. Ta część jest niczym wewnętrzna platforma, na której mogę poczuć się bezpiecznie, nawet w niebezpiecznych sytuacjach.

Termin: niedziela, 24 września 2023, godz. 09.00 – 14.00, (pięciogodzinne warsztaty, w tym dwie przerwy 15 min )

Cena: 250 zł (zadatek 50 zł w dniu zapisów na konto 15 1140 2004 0000 3702 3489 3592), w cenie: woda, kawa, herbata.

Obowiązkowe zapisy: tel. 607122630 lub info@pracaserca.pl; jeśli masz pytania zadzwoń, nie zwlekaj

„Poczucie tożsamości rodzi się z poczucia kontaktu z ciałem. Żeby człowiek wiedział kim jest, musi być świadomy tego, co CZUJE.:”

Aleksander Lowen, Zdrada ciała

‼️‼️‼️ Więcej na https://pracaserca.pl/warsztaty/

Z ciepłymi pozdrowieniami!

Renata Stankowska

www.pracaserca.pl

Opinie uczestników moich warsztatów możecie przeczytać tutaj:

Strona główna

Wywiad, który przeprowadziłam z Safi Nidiaye, we Francji na temat relacji, metody Pracy Serca, koncentracji znajdziecie na moim kanale YT tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCDnsvtRBzy0NzRmIl7hzKzA